Ako si doma poskladať bicykel z e-shopu - video návod

Trendom dnešnej doby je online nákup. Nie je tomu inak ani v oblasti cyklistiky a môžete si kúpiť svoj nový bicykel na e-shope. Čo s ním keď príde vo veľkej krabici ? Prečítajte si pár našich rád ako postupovať, nahrali sme pre Vás aj krátke video ako jednoducho bicykel poskladať a na čo dať pozor. Každá značka balí svoje bicykle iným spôsobom, preto tento návod je len všeobecnou pomôckou, ak sa na skladanie bicykla necítite, môžeme Vám ho poskladať my, priamo v predajni.

  1. Rozbaľovanie. Vyložte obsah krabice a opatrne poukladajte jednotlivé komponenty tak aby sa nepoškodili. Pozor pri otváraní krabice, aby ste si nerozrezali sedlo či nepoškrabali rám.
  2. Riadítka. Ako prvé nahoďte riadítka, nemusíte nastavovať uhol finálneho uloženia, to nastavíte nakoniec, iba povoľte skrutky imbusovým kľúčom 4 mm, skrutky uťahujte postupne do kríža. Na väčšine komponentov máte napísané na aký moment danú skrutku dotiahnuť, ak nemáte momentový kľúč, radšej si ho požičajte, predídete tak strhnutiu závitu a zničeniu daného komponentu. Riadítka najskôr namontujte až potom odbaľte, vyhnete sa poškrabaniu častí bicykla či riadítok. Ako si nastaviť správny posed a riadítka.
  3. Predná oska. Nájdite si osku a vložte ju cez vidlicu a koleso a dotiahnite na moment podľa údajov na vidlici, opatrne ak nemáte momentový kľúč.
  4. Sedlo. Na sedánku naneste trochu vazelíny v spodnej časti a vložte ju do rámovej trubky na výšku akú potrebujete, presný uhol posedu nastavíte neskôr.
  5. Hustenie kolies. Kolesá nahustite podľa údajov na plášti, kde nájdete údaj min a max nahustenia. Kolesá a ich nahustenia si priebežne nastavujte podľa druhu povrchu na akom budete jazdiť
  6. Pedále. Na upevnenie pedálov na kľuky použite pedálový alebo vidlicový kľúč 15 mm. Osku pedálov natrite malým množstvom vazelíny, aby sa pedále nezapiekli ak ich nebudete dlhšiu dobu dávať dole, ochráni osku pre koróziou a nečistotami.
  7. Hotovo. V prípade akýchkoľvek komplikácií pri skladaní Vášho nového bicykla z nášho e-shopu nás neváhajte kontaktovať, budem sa snažiť vyriešiť Váš problém a poradiť najlepšie ako vieme.
  8. Zvládli ste to ? Ešte však treba skontrolovať a nastaviť brzdy a prehadzovačku, ak si na to netrúfate, odporúčame navštíviť najbližší servis a detaily dotiahnuť. Odporúčame tiež prejsť všetky skutky na bicykli a dotiahnuť ich na moment uvedený na skrutke alebo v návode k bicyklu. Taktiež treba namazať reťaz nekutým mazivom, a vhodné je tiež namazať tesnenie na to určeným prípravkom.
  9. Garančný servis. Po nájazde prvých 100 až 200 km by ste mali absolvovať garančný servis, pri ktorom bicykel prejde kompletnou kontrolou a predídete tak zbytočným komplikáciám. Viac o garančnom servise: Garančný a predpredajový servis

S celým postupom skladania Vám pomôže naše krátke video:

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na našom online čete, telefonicky, alebo mailom na shopba@rossignol.sk

Váš LegendSport tím Slovensko

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz