O nás

Kto sme ? Tím Rossignol / Legendsport

Sme hlavne športovci a ako bývalí pretekári aj odborníci vo svojich športoch na lyžiach, skokoch na lyžiach, či bicykloch. Venujeme sa týmto športom na dennej báze už desiatky rokov, vďaka čomu máme vedomosť, že každý športovec má individuálne potreby. Fyziológia, pohybové odlišnosti, preferencie či návyky sú u každého iné, a preto je pre nás individuálny prístup k zákazníkovi základ kvalitného odborného poradenstva.

Peter - Manažér distribúcie Rossignol na Slovensku, už 20 rokov.

Photo 07-06-2023, 09 56 24 Photo 07-06-2023, 09 55 59 Photo 07-06-2023, 10 02 36

Peter vedie distribúciu Rossignol na Slovensku, aj keď pri množstve práce je to skôr o spoliehaní sa na ľudí, ktorí sú v tíme, ako sám povedal. Neustále sa dokáže nadchnúť pre dobré lyža pri testovaní nových modelov. Tento rok je pre neho víťaz testu Rossignol Experience 86 Ti a FORZA 70. Peter je bežný pracovitý človek, ktorého baví práca ktorú robí, ale iba vtedy, keď je vykompenzovaná dostatočným objemom športu. V zime je to hlavne skialp kde je jeho cieľom pekný výhľad a prašan k tomu ako bonus. Najradšej má Západné Tatry. V lete veľa tenisu, ktorý hrával už od detstva aj závodne. Tenisový zápas  je podľa Petra veľká výzva pre celé telo, aj hlavu. Rád vyhľadáva kombináciu horský bicykel a plávanie v horských bystrinách počas cyklo sezóny. Najradšej má Štiavnické vrchy a tajchy. Za najväčší objav posledných rokov považuje ranný beh a precvičenie celého teľa. Ideál ak sa dá aspoň 3-krát do týždňa. Na športe má najradšej to pivo a vyplavené endorfíny po športe. 

Dano - manažér predajní v BA a BB, manažér Race oddelenia Rossignol, manažér finančného úseku

DSC_0144 IMG_20180818_124807 20220302_085944

Dano je so športom spojený v podstate celý život a je to jeho životná filozofia. Preto je rád, že v roku 2008 zaparkoval pri značke Rossignol, kde môže prispieť svojou prácou k distribúcii produktov tejto značky na Slovensku. Keďže vyrastal na svahoch Vysokých Tatier a obdivoval slalomové úspechy Alberta Tombu na lyžiach Rossignol, tak už ako malému chlapcovi mu bola značka Rossignol veľmi sympatická a sníval, že si raz kúpi Rossignolky. Teraz je rád, že môže z blízkosti sledovať vývoj produktov tejto veľkolepej celosvetovo známej značky, a veľmi ho baví testovať lyže, ktoré budú dostupné pre predaj až v nasledujúcej sezóne. Stará sa aj o prevádzky našich predajní v Banskej Bystrici a v Bratislave, kde v lete predávame bicykle a cyklistický sortiment. Baví ho najmä objednávať na predajne nové zaujímavé produkty, vymýšlať rôzne formy vystavenia tovaru, aby sme vám mohli tieto produkty sympaticky a zaujímavo predstaviť. Dano je šikovný kutil a často používa na spestrenie predajne prírodné materiály ako drevo a kameň. Ako bolo spomenuté, vyrastal v Tatrách, kde aj závodne lyžoval. Neskôr sa dostal na športovú školu v Banskej Bystrici kde presedlal na skoky na lyžiach a naplno sa im venoval. Po ukončení vojenskej služby na Dukle sa pre neho šport stal záľubou a neoddeliteľnou súčasťou každého dňa. V zime si veľmi rád vybehne (najlepšie skoro ráno) na skialpové lyže a zlyžuje niektorý zasnežený žľab. V lete zas nafúka kolesá, namaže reťaz a brázdi horami na bicykli vždy keď mu to čas dovolí.

Šurgy - vedúci predajne v Banskej Bystrici

IMG_4253 fb 2 nmnm

Šurgy športuje celý život, od mala rád trávil čas najmä "lietaním" po vonku. Na 2.stupni základnej školy začal s bežeckým lyžovaním a orientačným behom. Neskôr po rozmachu horskej cyklistiky sa začal venovať aj cyklistike, najmä kondičnej v kopcoch. Šurgy roky reprezentoval Slovensko na svetových podujatiach v mládežníckych aj dospelých kategóriách v orientačnom behu, lyžiarskom orientačnom behu, MTBO orientačné preteky na horských bicykloch. Žiaľ nikdy ako profík, vždy pretekal popri práci na plný úväzok. Jeho najväčším úspechom bolo 6.miesto na Majstrovstvách sveta v MTBO a je mnoho násobný Majster Slovenska v orientačnom behu a v orientačnom behu na lyžiach. Stále aktívne preteká v orientačných športoch, na bežkách, v trailovom behu, prekážkovom behu aj v MTB pretekoch na bicykloch. 2013-2021 bol slovenským reprezentačným trénerom v rôznych orientačných športoch ( 2013-2014 dorast orientačný beh, 2015 - juniori a dospelí MTBO, 2018-2021 juniori a dospelý orientačný beh). Šurgy je veľmi aktívny aj v organizácií rôznych pretekov a podujatí. Jeho záľuby sú pivo s kamarátmi najmä po športe, či dobre odvedenej práci. Ak občas zostane čas tak spánok, gaučing a pozeranie filmov, prípadne divadlo, koncert, alebo hocijaká iná zábava. Šurgy jazdí bežky Rossignol X-ium premium+, a bajk Cube Elite One.

Jakub - vedúci predajne v Bratislave, práve nám presťahoval a otvoril novú predajňu v Bratislave, na Starej Vajnorskej 4

jakub2 Photo 07-06-2023, 09 54 27 jakub1

Jakubovým hlavným športom bolo plutvové plávanie v ktorom bol niekoľko násobný majsetr SR, držiteľ slovenských rekordov, účastník Majstrovstiev sveta aj Európy. Vďaka práci vo firme sa stal z neho rekreačný lyžiar a cyklista, po prvej skúsenosti ho nadchol aj skialpinizmus ( ale len smerom hore, ale to lyžovanie mu ešte doaldíme 😃). Jakub sa venoval aj trénerskej činnosti a cibril techniku plavcov. Keď ho stretnete v bazéne tak vám vždy rád poradí s technikou. Vo voľnom čase sa venuje aktívnemu plávaniu so svojim starým tímom majú stále tréning raz do týždňa. Okrem plávania ho baví hlavne cyklistika, turistika a rodina.  Jakub je super parťák, dobrý tímový hráč s veľkým odhodlaním a trpezlivosťou pre náročné projekty. Vždy keď ho navštívime v predajni je vysmiaty a ako prvé vám ponúkne kávičku. Kávu ma veľmi rád a horké krémové espresso musí byť ! Obľúbeným bicyklom je pre neho momentálne Fuji Nevada 1.0. Obľúbenými lyžami sú Rossignol Escaper 87 nano skialpy s techovým viazaním. 

Petra - správa eshopov rossignol.sk a legendsport.sk, sociálne siete, eventy. S Rossignolom už viac ako 10 rokov.

Photo 07-06-2023, 10 05 05 na bajku_peedra Photo 07-06-2023, 10 04 28

Peťa sa stará o naše ehopy, o sociálne siete, píše články na blogy, robí fotky a strihá videá. Taktiež organizuje športové podujatia a vedie náš tím na testovačkách Rossignol a eventoch Snow Show už viac ako 15 rokov. Často otravuje svojich kolegov s novinkami vo svete e-commerce 😃. Ako malá pretekala na zjazdových lyžiach až do juniorov, kde si vybudovala silnú lásku k horám, k lyžovaniu, skialpinizmu, snowboardingu a splitboardingu. Týmto športom sa venuje aktívne celú zimu, hlavne vo Vrátnej, kde je naše testovacie stredisko Rossignol. Počas zimy testuje naše lyže, snowboardy, splitboardy a skialpy a robí k ním recenzie, videá či popisy na eshop. V zime sa tiež venuje trénovaniu mladých lyžiarskych talentov v klube u Karola Krála a predáva svoje pretekárske skúsenosti budúcej generácií lyžiarov už viac ako 10 rokov. Jej najsilnejším momentom v lyžiarskej kariére bolo víťazstvo Jánošíkovej Valaštičky na domácom svahu vo Vrátnej. Bola vo výbere centra talentovanej mládeže a zbierala úspechy v slalome v rámci SR počas posledných rokov kariéry. V lete ju stretnete hlavne na bicykli v karpatských lesoch alebo na korčuliach na hrádzi. Venuje sa tiež behu, kde si vždy vyvetrá hlavu a naberie kopec novej inšpirácie. Peťa nepohrdne ani lezeckou stenou, dvoj kajakom či raftingom. Dobré jedlo, pivo, káva a niečo sladké po športe, musí byť ! Obľúbený bike Sunn Prim Ltd, lyže Rossignol Hero Lt Ti 179 - obráčky, Splitboard After Hours, Skialpy Escaper 97.

Táňa - čerstvá posila na všetky administračné úkony v Banskej Bystrici

Poľana lomničák Photo 07-06-2023, 09 56 05

Tatiana je administratívna podpora celého nášho tímu. Až do svojich osemnástich rokov bola súčasťou reprezentácie v krasokorčuľovaní. V súčasnosti sa rekreačne venuje bedmintonu a plávaniu. Hlavu si rada vyvetrá prechádzkami a turistikou v prírode. Táňa je rekreačná lyžiarka a príjemná spoločnosť na každý teambuilding. Po práci pravidelne čerpá energiu pri jóge a príležitostne na zumbe. 

 

Jožo - servisný technik v Banskej Bystrici (expert na 2 kolesá, o bicykloch vie všetko !)

Mišo - odborný poradca v Banskej Bystrici (verný zamestnanec a dlhoročný člen tímu)

Maťo - servisný technik a odborný poradca v Bratislave (horský záchranár, tréner lyžovania a šikovný technik)

 

Teambuildingy

Je pre nás dôležité stretávať sa, utužovať kolektív a vymieňať si pracovné skúsenosti. Na našich spoločných stretnutiach sa venujeme školeniam kde preberáme nové kolekcie, ale aj športu ako je lyžovanie, skialpinizmus či cyklistika. Je ťažké nájsť si čas počas náročnej sezóny o to krásnejšie sú tieto chvíle. Nižšie môžete vidieť fotografie z teambuildingu vo Vrátnej na jarnej testovačke lyží Rossignol 2023.

Photo 07-06-2023, 09 57 27 Photo 07-06-2023, 09 56 05 Photo 07-06-2023, 09 56 20

Distribúcii značky ROSSIGNOL sa na Slovensku venujeme už vyše pätnásť rokov (pred rokom 2017 ako Galaxy Sport), predaj bicyklov CUBE sme začali robiť v roku 2014. Cube je bezkonkurenčná nemecká značka a sme veľmi radi že zastupujeme jej pozície v Banskej Bystrici. Tento rok s nadšením začíname predávať unikátne elektrobicykle BREEZER, čo je exkluzívna značka pre ozajstných „gurmánov“. Taktiež sa venujeme jedenej z najstarších cyklistických značiek FUJI. Bicykle Fuji sa vyrábajú od roku 1899 a už máme tieto jedinečné kúsky v predaji. V roku 2023 sme začali predávať špičkovú francúzsku značku bicyklov Sunn. Na SUNN bicykle sme špeciálne hrdí, je to top značka v oblasti mtb bicyklov v Európe.

Predajne Legend Sport prevádzkuje spoločnosť BRETTON SK s.r.o. pod materskou firmou Bretton s.r.o., ktorá je zároveň distribútorom značky Rossignol na Slovensku.

Máme dve vlastné predajne LegendSport s našimi dlhoročnými odbornými poradcami, s možnosťou otestovať si bicykel priamo pred predajňou. Predajňa v Banskej Bystrici bola otvorená v roku 2014, predajňa v Bratislave je tu pre Vás len od jesene 2019. V predajniach sa venujeme výhradne našim značkám, takže vieme ponúknuť široký sortiment jednej značky, s maximálnou znalosťou produktu, starostlivosťou o zákazníka a odborným poradenstvom.

mceclip0

Naše spolupráce a projekty

Podporujeme mladých pretekárov, jednotlivo aj hromadne. Podporujeme preteky ako je Strachan cup a Donovalský psík, Jánošíkova Vlaštička a iné. Mali sme aj super formát Rossignol Cup spolu so Zväzom Slovenského Lyžovania, kde lyžiarske kluby dostávali finančnú podporu za celkové výsledky v sezóne, podporovali sme aj jednotlivé preteky Rossignol cupu. Sme veľmi hrdí na to, že od začiatku spájame našu značku aj s Peťou Vlhovou – hviezdou slovenského lyžovania. Podporovali sme ju produktovo lyžami Rossignol v najmaldších kategóriách počas rannej kariéry na Slovensku, nekôr prešla pod krídla do centrály Rossignol vo Francúzsku. Stále máme s Peťou priateľské vzťahy a sme jej obrovskými fanúšikmi. Držíme palce Peťa aj tento rok !!!

mceclip1

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz