Breezer technológie

Joe Breeze vytvoril prvý cyklistický rám už v roku 1970 a v roku 1974 zúžitkoval svoje technické zručnosti na skonštruovanie celého bicykla. Prišiel s mnohými inováciami, z ktorých sa niektoré preniesli až do dnešnej modernej cyklistiky. Pre začiatok spomeňme technológie ako: kompaktná geometria cestných bicyklov, slopeingová geometria horských bicyklov, prvá značka používajúca duté hollowtechové kľuky a mnoho ďalšieho. Takýchto priekopníkov si veľmi vážime a patrí im náš rešpekt. Aj vďaka nim môžeme dnes robiť to čo nás baví a napĺňa a tým je cyklistika.

  • Apex force transfer braking

Breezer Apex Force Transfer (AFT) je technológia ukotvenia strmeňa zadnej kotúčovej brzdy súčasne na dvoch trubkách zadnej stavby ránu bicykla (zadného trojuholníka). Táto konštrukčná metóda ponúka výhodu v pevnosti uchytenia a úspory hmotnosti. Brzdná sila sa rozkladá na väčšiu plochu, medzi dve vzpery a nie iba na reťazovú ako je tomu pri mnohých modeloch. Dynamická brzdná sila je oveľa lepšia a samotný strmeň je krásne chránený zadnou stavbou bicykla. Ďalšou výhodou je, lepšie uchytenie nosičov a rôznych cyklo-brašní.

  • Breezer compact geometry

Joe zapracoval na  kompaktnej geometrii rámu s cieľom vytvoriť, čo najmenší rám s použitím kratšej sedlovej trubky a dlhších rámových trubiek, aby bicykle správne sedeli ich jazdcom. Výhodou bolo jednak zníženie hmotnosti, ako aj zvýšenie tuhosti pri šliapaní do pedálov, tým, že trubky rámu boli kratšie. V minulosti boli cestné rámy tradične vysoké a používali sa len krátke sedlovky, čiže sedlo bolo skoro zanorené do rámu. Bolo to problematické, pretože oceľové trubky malého priemeru sa veľmi ľahko ohýbali. Joeová moderná geometria spravila z cestných aj horských bicyklov oveľa svižnejšie a zároveň manévrovateľnejšie v technickejších úsekoch.

  • D’FUSION TUBING

Breezer D´Fusion tubing využíva rozsiahly proces hydroformovania na tvarovanie koncov rámových rúrok, ktoré spájajú kritické body v ráme. Táto technológia posilňuje rámy Breezer pomocou tvarovania trubiek do jedinečného profilu písmena D. Ten eliminuje potrebu zvýšenia hmotnosti a materiálu využitím širokého polomeru rámovej trubky. (Plochá časť písmena D)-umožňuje prúdenie napätia cez širšiu oblasť a tým sa znižuje riziko únavy materiálu. Ďalším silným benefitom hydroformingu je, že na takomto ráme máte ľahký, živý a kvalitný pocit z jazdy, čím sú aj bicykle Breezer všeobecne známe.  

  • Japanese JFE steel

JFE STEEL TUBING: Táto oceľ sa používa na vlajkových modeloch značky Breezer. Je dodávaná špeciálne ako neopracovaná a neošetrená priamo od jedného z najväčších výrobcov ocele na svete so sídlom v Japonsku. To umožňuje dodatočne upravovať vonkajší tvar a hrúbku rúrok spôsobmi, ktoré nie sú inak možné pri vopred predtvarovaných rúrach. Najväčšou výhodou je schopnosť hydroformovať tak, aby vytvorili Breezer profily D’fusion. Tento proces vyžaduje špeciálnu kontrolu teploty rúrky pri tvarovaní, ktorej výsledkom je tvar, ktorý ponúka väčšiu tuhosť spojov rúr bez zvýšenia hmotnosti.

  • BREEZER STEEL 4130 CROMO

Ide o materiál s ktorým Joe začínal a dodnes zostáva základnou surovinou vo výrobe bicyklov značky Breezer. CROMO si získal miesto v zozname najkvalitnejších materiálov na výrobu cyklistických rámov, pretože ponúka neuveriteľné vlastnosti, hlavne pomer pevnosti a hmotnosti tohto materiálu sú úžasné. Dosahuje až 5-násobok únavovej a ťahovej pevnosti oproti najpoužívanejšiemu hliníku AL 6061 a zároveň ponúka vynikajúcu jazdnú agilitu, čo pocíti jazdec hneď ako si na tento bicykel sadne. Navyše tento materiál sa oproti hliníku dá aj zvárať, čiže nie len tak nadarmo je CROMO využívaný hlavne v cestovných bicykloch, ktoré ľudia používajú pri cestovaní naprieč po kontinentoch a potrebujú mať ozaj to najkvalitnejšie a najspoľahlivejšie čo je v aktuálnej ponuke.

  • MULTI-MOUNT CAPABILITY

Výsadou dobrého dobrodružného modelu bicykla je možnosť pripojiť si naň všetky možné bikepacking vychytávky. Rámy a vidlice sú dodávane s mnohými možnosťami montáže stojanov, blatníkov, nosičov, košíkov na fľaše, brašní a podobne. Tieto adaptéry vám umožnia plne si prispôsobiť váš Breezer pre typ jazdy, na ktorý sa práve chystáte. Či potrebujete ísť len do obchodu, na kávu, alebo na druhý koniec sveta, váš Breezer je pripravený  a čo vy?

 

Ak by ste mali akékoľvek otázky ohľadom značky BREEZER a ich technológií, neváhajte nás kontaktovať písomne priamo na online čete na našej stránke, telefonicky alebo na shopba@rossignol.sk

Ďakujeme, Váš LegendSport Tím

Zdroj textu aj obrázkov: Breezerbikes.com

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz